جستجوی مطالب ورزشی

تمجید پیشکسوت استقلال از مهاجم جدید آبی پوشان - ورزشی یاب

جستجوی لحظه ای در رسانه های ورزشی را به ما بسپارید....
سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶


به گزارش افکارنیوز،

استقلال تهران دیروز در چارچوب هفته بیست و چهارم لیگ برتر موفق شد با ارائه نمایشی برتر و بازی بهتر نسبت به فولاد خوزستان، با نتیجه ۴ بر یک مقابل این تیم به برتری برسد و درآستانه دربی ۸۶ به رده سوم جدول صعود کند.

محمد تقوی، پیشکسوت استقلال به عملکرد فنی آبی پوشان در روز پیروزی پُر گل مقابل فولاد اشاره کرد و گفت: استقلال تنها ۳۰ دقیقه زمان لازم داشت تا فولاد را در زمین خودش زمین‌گیر کند. در همان ابتداى بازى حرکت عالى تیام در کانال سمت راست خط دفاعى فولاد که با پاس عالى‌تر جپاروف همراه بود استقلال را به گل رساند؛ اما نقطه اوج استقلال چند ثانیه قبل از گل بود.

او ادامه داد: در فوتبال ترانزیشن یا همان لحظه انتقال بسیار مهم است، در حالی که وریا غفورى توپ را از دست داده بود؛ اما پرسینک سنگین و سریع شجاعیان به محض از دست رفتن توپ به بازیکن حریف موجب شد تا استقلال دوباره صاحب توپ شود. در این صحنه پاس تک ضرب فرشید باقرى به جپاروف و پاس در عمق او براى تیام از لحظه‌هاى دیدنى بازى بود.

تقوی تصریح کرد: تیام در گل دوم نیز نقش موثرى داشت؛ اما صرف نظر از ارسال تیام باید به حضور همزمان چهار بازیکن استقلال در محوطه جریمه اشاره کرد که نشان از میل پیروزى در این تیم است. همواره در فوتبال این بازیکنان هستند که مى‌توانند با توانایى‌هاى خود همه چیز را تغییر دهند؛ سرجیو راموس در رئال نمونه‌اى از مدافعین مرکزى است که با گلزنى‌هاى خود فرشته نجات رئال مادرید قلمداد مى‌شود و روزبه چشمى نیز امروز در گل دوم استقلال نشان داد که نه تنها در دفاع، بلکه در حمله نیز به بازیکنى تاثیرگذار تبدیل شده است.

پیشکسوت استقلال ابراز کرد: صرف نظر از بازیکنان ذکر شده باید به نقش موثر فرشید باقرى و هماهنگى او با امید ابراهیمى اشاره کرد؛ در گل سوم و با حرکت تیام به کناره‌ها فضاى زیادى در جلو و عمق خط دفاعى فولاد ایجاد شد که حرکت باقرى به این فضا و پاس ابراهیمى به فرشید یکى دیگر از صحنه‌هاى دیدنى بازى را رقم زد تا شجاعیان توپ برگشتى را به گل سوم تبدیل کند.

او یادآور شد: استقلال پس از گل اول فولاد در بهترین زمان ممکن دوباره فاصله را به دوگل رساند و پس از آن بخوبى جریان بازى را کنترل کرد، موضوعى که در گذشته کمتر در استقلال مى‌دیدیم. در ترکیب استقلال قدرت و سرعت تیام سیستم تهاجمى استقلال را غیرقابل کنترل کرده است. در دقیقه ٣١ حرکت تیام به مرکز زمین و سپردن توپ به هافبک‌ها و دریافت دوباره توپ در پشت خط دفاعى فولاد نمونه‌اى از حرکات تاثیرگذار این بازیکن است.

تقوی با بیان اینکه در گل چهارم نیز حرکت سریع او (تیام) به دهانه دروازه در ضد حمله و در دقیقه ۹۵ و پاس خوب انصارى نشان از توان بدنى بى‌نظیر این بازیکن داشت، گفت: باید خوشحال باشیم سرانجام بازیکنى خارجى و با کیفیت در سطح بین‌المللى به فوتبال ایران اضافه شده است.

 لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
5 views مشاهده
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب تصادفی محبوب
تبلیغات متنی
42458