جستجوی مطالب ورزشی

جریمه‌های سنگین از جیب چه کسی پرداخت می‌شود؟ - ورزشی یاب

جستجوی لحظه ای در رسانه های ورزشی را به ما بسپارید....
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶


جریمه‌های سنگین از جیب چه کسی پرداخت می‌شود؟

گوش ما به شنیدن بعضی از خبرها عادت کرده و گاهی چیزهایی می‌شنویم که پیشاپیش انتظارش را می‌کشیدیم و هیچ‌گاه چونان گذشته کوچکترین واکنشی به این خبرها نداریم و حساسیت خود را از دست داده‌ایم. دستگاه ورزشی و به ویژه فوتبال نسبت به این‌گونه اخبار مقاومت بیشتری پیدا کرده و دیگر عجیب نیست که می‌شنویم فلان بازیکن خارجی با مراجعه به فیفا حکم کسر امتیاز، حکم جریمه و حکم تعلیق فلان باشگاه را گرفته است.


در سال‌های گذشته وزارت کار با حساسیت بسیار تأکید داشت تمام این رفت و آمدها باید زیر نظر ما باشد و شاغلان در ایران مجوز کار بگیرند و این منوط بود بر اینکه تمام این بازیکنان باید در تیم‌های ملی کشورشان شاغل باشند. این حساسیت رفته‌رفته از بین رفت و گمان نمی‌رود بازیکنان خارجی دیگر نیازی به این شرط و شروط داشته باشند.


و البته اگر چنین شرطی هنوز به قوت خود باقی باشد گمان نمی‌رود در مرحله اجرا به کار گرفته شود.


بازیکنان داخلی و خارجی مدت‌های زیادی است که راه فیفا را یاد گرفته‌اند و دائم در اخبار باید انتظار شکایت‌های پی‌درپی را داشته باشیم.


دستگاه ورزشی به‌ رغم اینکه جریمه‌های هنگفت از جیب مردم می‌رود در این قضیه ورود جدی ندارد و مدیران بعضاً صفر کیلومتر هر ساله چند تا از این گاف‌ها را تقدیم می‌کنند و این‌گونه است حتی تیم صدرنشین لیگ ما باید گوشت تنش بلرزد و به انتظار کسر امتیاز یا جریمه یا تعلیق باشد. متأسفانه گوش شنوایی هم وجود ندارد. مردم از این همه اخبار یک‌شکل، یکنواخت و آزاردهنده خسته شده‌اند اما حساسیت زیادی ندارند. معلوم نیست چه دستگاهی، چه نهادی و چه سازمانی باید ناظر چنین وضعیتی باشد. چرا ما از این تخلف‌ها و بی‌عرضگی‌ها و این غلط‌های تکراری دست برنمی‌داریم و متأسفانه به علت فقدان آدم‌های حقوقدان و نیروهای کاربلد، بین‌المللی، دائم در معرض خطر جریمه قرار داریم و به ناچار باید این جریمه‌ها را با التماس به شاکی‌ها تقدیم کنیم.


آیا برای وزارت ورزش یا فدراسیون فوتبال امکان ندارد یک کمیته‌ای برای بررسی این تخلف‌‌ها تشکیل دهد و قبل از رسیدن به مراجع قضایی جهانی ما در داخل کشور از بروز اشکالات جلوگیری کنیم؟!لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
14 views مشاهده
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب تصادفی محبوب
تبلیغات متنی
30736