جستجوی مطالب ورزشی

داورزنی: دنبال برقراری عدالت هستیم نه مهندسی انتخابات/ چیزی نمانده که به ما نگویند - ورزشی یاب

جستجوی لحظه ای در رسانه های ورزشی را به ما بسپارید....
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶


معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان به انتقادها درباره تلاش وزارت برای مهندسی مجامع فدراسیون‌ها واکنش نشان داد.

محمدرضا داورزنی در حاشیه مجمع انتخاباتی فدراسیون بوکس در باره تلاش وزارتی ها برای حضور در مجامع گفت: اینطور نیست. به عنوان مثال در بسکتبال ۲۳-۲۴ نفر ثبت‌نام کردند که یا رئیس بودند یا مسئول و احساس کردیم می‌توانند به بسکتبال کمک کنند اما تلاش ما این است که عدالت را برقرار کنیم و شرایطی فراهم شود تا هر کسی برنامه‌اش را ارائه کند.

به گزارش نامه نیوز، وی ادامه داد: کسانی که رای را در صندوق می‌اندازند، رؤسای هیأت‌ها،‌ نماینده ورزشکاران، نماینده داوران و … هستند. آنها تشخیص می‌دهند چه کسی شرایط بهتری دارد. ما هم به نظر مجمع احترام می‌گذاریم. روح دموکراسی همین است. نه تنها در این رشته بلکه در همه رشته‌ها وزارت ورزش از رای مجمع حمایت می‌کند. ما انتخابات چند رشته دیگر را پیش رو داریم تا فدراسیون‌ها بتوانند برنامه‌های خود را برای بازی‌های آسیایی با ثبات پیگیری کرده و برای المپیک ۲۰۲۰ تلاش کنند.

معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش درباره شائبه مهندسی انتخابات خاطرنشان کرد: متاسفانه چیزی نمانده که به ما نگویند. دوستان هر چه دلشان خواسته مطرح کردند. اگر دوستان فلش بک بزنند می‌بینند که وزارت تلاش کرده تا عدالت برقرار شود. مسئله داوری نیز مربوط به الان نیست و از قبل برای نامزدی صحبت شده بود اما در برخی از فدراسیون‌ها مثل بسکتبال شرایط متفاوت است.  گفتیم پریچهره به فدراسیون بیاید تا شرایط را برای انتخابات فراهم کند. 

وی ادامه داد: نباید وزارت ورزش را متهم کنیم. گاهی اوقات یک نفر چندین ماه در فدراسیونی می‌ماند و در انتخابات رای نمی‌آورد از طرفی نمایندگانی که از سوی فدراسیون برای مجمع انتخاب می‌شوند، باید شرایط لازم را داشته باشند. مثلا بهترین داور، بهترین مربی و بهترین ورزشکار باشد. ما برای اینکه شائبه‌ای پیش نیاید به داوری گفتیم در انتخابات حضور پیدا نکنند. تلاش وزارت ورزش هم این است که با آرامش و بی‌طرفی انتخابات را برگزار کند.

داورزنی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم نماینده بسکتبال در مجمع کمیته ملی المپیک حضور داشته باشد، گفت: در تلاش هستیم تا ۲۲-۲۳ دی ماه مجمع انتخاباتی فدراسیون بسکتبال را برگزار کنیم؛ البته این موضوع مشروط به این است که نهادهای تایید صلاحیت هم زودتر بتوانند کارهای خود را انجام دهند. تلاش می‌کنیم استعلام‌ها زودتر گرفته شود و ما بلافاصله مجمع انتخابات انتخاباتی را برگزار کنیم. سعی می‌کنیم قبل از ۲۵ در ماه مجمع انتخاباتی بسکتبال برگزار شود.

وی در مورد تایید صلاحیت نامزدهای انتخاباتی فدراسیون والیبال خاطرنشان کرد: هنوز شرایط بهنام محمودی نهایی نشده است. تلاش ما این است که مشکل بهنام هم حل شود. ضمن اینکه ما وظایف مربوط به بخش خود را انجام داده‌ایم و از نهادهای دیگر هم پیگیر حل مشکل او هستیم تا محمودی بتواند در انتخابات حاضر شده و برنامه‌هایش را ارائه کند. اینکه نام محمودی اعلام نشده مربوط به حوزه ما نیست. به هر حال پیش‌بینی می‌کنم مشکل او قابل حل باشد و بتواند در انتخابات حضور پیدا کند.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
9 views مشاهده
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب تصادفی محبوب
تبلیغات متنی
30798