جستجوی مطالب ورزشی

رئال‌مادرید- پاریسن‌ژرمن؛ جنگ نفتکش‌ها - ورزشی یاب

جستجوی لحظه ای در رسانه های ورزشی را به ما بسپارید....
یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶

رئال‌مادرید- پاریسن‌ژرمن؛ جنگ نفتکش‌ها

دسته بندی : دسته‌بندی نشده تاریخ : چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶


آی‌اسپورت- تمام رسانه‌ها و کارشناس‌ها از اهمیت لیگ قهرمانان اروپا برای زیدان می‌گویند. زیزو، کسی که طی دوسال، ۸جام برای مادریدی‌ها به دست آورده، حالا روی لبه تیغ گام برمی‌دارد و حتی روزنامه مارکا – که پیمان برادری‌اش با لوس بلانکوس باطل‌نشدنی است- بی‌هیچ ملاحظه‌‌ای اهمیت لیگ‌قهرمانان را به زیدان یادآوری کرد. انگار همه در مادرید می‌دانند اگر زیدان کوپن حضور در لیگ قهرمانانش را از دست بدهد، پرز بساط شام‌آخر را پهن کرده است. اما چیزی که رسانه‌ها سراغش رفته‌اند، وضعیت اونای امری در تیم پاریسی است. او هم دقیقا به اندازه‌ زیدان تحت‌فشار مالکان قطری است. فراموش نکنید ناصر الخلیفی برای انتقام حذف تحقیرانه در نیوکمپ در سال گذشته، حدود ۴۰۰میلیون یورو هزینه کرد و کنار هم قرار گرفتن متغیرهایی مانند حذف از اروپا و ادامه حضور اونای امری در پاریس، احتمالی بعید است.

چالش نیمار و خط‌دفاع رئال‌مادرید

برگ برنده‌ نیمار، غیبت کارخاوال به خاطر کارت زردی است که در مسابقه با آپوئل نیکوزیا گرفت. ستاره برزیلی می‌تواند در سمت چپ رئال‌مادرید  که احتمالا با اشرف حکیمی مراکشی پر خواهد شد، یک سایت موشکی راه بیندازد و دروازه مادریدی‌ها را تهدید کند. جدا از مصائبی که رئال‌مادرید به خاطر غیبت کارواخال دارد، راموس و واران برخلاف فصل گذشته، در این فصل پراشتباه ظاهر شده‌اند و مصدومیت‌های زیادی را پشت‌سر گذاشته‌اند. مارسلو هم در بدترین دوران حرفه‌ای‌اش به سر می‌برد و نشانی از مدافع زهردار گذشته ندارند. این یکی از مهمترین چالش‌های امشب است؛ جایی که مدافعان افت کرده مادرید، با یکی از آماده‌ترین دوره‌های نیمار روبه‌رو خواهند شد که تا اینجای فصل ۲۶گل زده و ۱۶پاس گل داده است.

اونای امری یا زیدان؟!

نبرد تاکتیکی بین زیدان و اونای امری دوروی متفاوت دارد؛ در یک طرف زیدان به عنوان تنها سرمربی تاریخ لیگ قهرمانان که موفق شده از عنوان قهرمانی‌اش دفاع کند، حضور دارد و در سمت دیگر اونای امری به عنوان متخصص برد در دیدارهای حذفی به مادرید آمده است. فراموش نکنید اونای امری چطور همراه سویا به قهرمان ابدی لیگ اروپا تبدیل شده بود و حتی فصل گذشته اگر کامبک استثنایی کاتالان‌ها نبود، معلوم نبود بلندپروازی‌های اونای امری تا کجا ادامه پیدا می‌کرد. برای پیدا کردن جواب این سوال باید چندساعت دیگر صبر کرد؛ تاکتیک حملات مستقیم پی‌اس‌جی به عمق خط‌دفاع رقیب کارگر خواهد بود، یا حملات سینوسی و پردامنه رئالی‌ها که از گوشه‌های زمین طرح‌ریزی می‌شود.

نبرد روی دایره

امشب دایره‌ میانی زمین، مهمترین نقطه ورزشگاه سانتیاگوبرنابئو خواهد بود. فصل گذشته پاریسی‌ها از همین نقطه بارسلونا را کشتند و احتمالا امشب کار به مراتب سخت‌تری دارند. برخلاف خط‌دفاع متزلزل رئال و مهاجمان افت‌کرده، خط‌میانی زیدان هنوز هم آماده است. مثلث کاسمیرو، مودریچ و کروس، مانند نوشابه انرژی‌زا هر خاصیت و ویتامینی را در خودشان دارند. کاسمیروی توپگیر، مودریچ با قدرت بازیسازی فوق‌العاده و تونی کروس که هر دو ویژگی را با هم دارد و پاس‌های لیزری خوبی می‌دهد. اما سوال امشب خط میانی رئال این خواهد بود؟ آیا ایسکو نفر چهارم این گنگ خواهد بود؟! در سمت مقابل مشت پاریسی‌ها تقریبا باز شده است؛ مارکو وراتی مهره تاثیرگذار اونای امری است و دراکسلر و رابیوت در مسابقه این هفته لاشامپیونه استراحت کرده‌اند تا با آمادگی بیشتری وارد زمین شوند. فارغ از تمام موقعیت‌هایی که در محوطه جریمه اتفاق می‌افتد، برنده نبرد امشب روی دایره میانه زمین مشخص می‌شود.

دوئل کریس و تیاگو…

انگار ژن‌های کریس رونالدو قابلیت بازیابی خودشان را دارند. ستاره پرتغالی هر قدر سال ۲۰۱۷ را بد پشت سر گذاشت، در سال ۲۰۱۸ راه افتاده است. ۷گل و دوپاس گل دستاورد کریس رونالدو در ماه اول سال جدید بوده است. رونالدو بزرگ‌ترین شانس مادریدی‌ها برای رسیدن به دروازه پی‌اس‌جی است. آن هم در روزهایی که گرت بیل فرم خوبی ندارد و بنزما مسلم‌ترین موقعیت‌ها را خراب می‌کند. در سمت مقابل تیاگو سیلوا سد روبه‌روی کریس رونالدو خواهد بود. مدافع برزیلی که برای رسیدن به آرزوی شخصی‌اش هم که شده، باید از پس رونالدو بربیاید. روزی که تیاگو سیلوا از میلان به پاریس آمد، روبه‌دوربین ها ایستاد و گفت: «برای این به پی‌اس‌جی آمدم که قهرمان اروپا شوم. کاری که در میلان امکانش وجود نداشت.» ۵سال بعد از حضور تیاگو سیلوا در پاریس، او هنوز فاتح لیگ قهرمانان اروپا نشده و در ۳۳سالگی فرصت چندانی برای حساب کردن روی آینده ندارد.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
3 views مشاهده
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب تصادفی محبوب
تبلیغات متنی
32196