جستجوی مطالب ورزشی

روشن: شفر را برای خودشان بزرگ کرده‌اند - ورزشی یاب

جستجوی لحظه ای در رسانه های ورزشی را به ما بسپارید....
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

روشن: شفر را برای خودشان بزرگ کرده‌اند

دسته بندی : دسته‌بندی نشده تاریخ : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶


حسن روشن از اینکه استقلال مهاجمی به خدمت گرفته که در ۴۱۳ روز گذشته فقط یک گل به ثمر رسانده، چندان تعجب نکرد و معتقد بود با مدیریتی که این روزها در باشگاه استقلال در رأس کار است بهتر از این هم نمیتوان انتظار داشت.

به گزارش فرتاک ورزشی،

حسن روشن از اینکه استقلال مهاجمی به خدمت گرفته که در ۴۱۳ روز گذشته فقط یک گل به ثمر رسانده، چندان تعجب نکرد و معتقد بود با مدیریتی که این روزها در باشگاه استقلال در رأس کار است بهتر از این هم نمیتوان انتظار داشت.

گلزن ایران در جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین در گفت‌وگو با خبرورزشی درباره دوران مربیگری شفر در الاهلی امارات هم نکات مهمی را بیان کرد.

*بازی استقلال را دیدید؟

نه! کافی است ببینیم و یک «به به» بگوییم تا از ما شکایت کنند.

* استقلال باز هم مساوی کرد؟

گفته بودم این تیم ضعف گلزنی دارد. این ضعف باعث شده استقلال نتواند کاری از پیش ببرد. اگر این روند ادامه داشته باشد باز هم در جدول پایین میرود.

* اما استقلال یک مهاجم خارجی آورده که در یک سال و یک ماه و نیم پیش فقط یک گل زده است؟

این کار دلال‌هاست. وقتی مدیریت ضعیف باشد از این قبیل اتفاقات را شاهد هستیم.

* چرا چنین مهاجمی را برای رفع مشکل گلزنی استقلال به خدمت گرفته‌اند؟

برای اینکه الان در لیگ‌های اروپا، آمریکای جنوبی و حتی آفریقا هر مهاجمی که گل میزند تیم دارد و جایی نمیرود. در همین لیگ خودمان کدام تیمی حاضر میشود مهاجمی که برایش گل میزند را از دست بدهد؟ پس قطعاً بازیکنان بُنجل و به دردنخور را از دست میدهند تا جا برای بازیکن خوب باز شود.

* اما شفر گفته بود بازیکن خارجی خوب میآورد؟

باید هم بگوید. او هم متوجه شده چطور باید کار کند. شک ندارم در آوردن این بازیکن دست دلال‌ها در کار است و از وزارت ورزش بعید است که نسبت به این اتفاقات، بیتفاوت باشد! کمیته فنی هم که سوری است و نقشی در این موارد ندارد. شفر هم که گفته بود اصلاً کمیته فنی را قبول ندارد.

* ولی مدیریت باشگاه هم گفته بود هر بازیکنی بیاورد فقط با خواسته شفر است…؟

شفر هم گفته هر کاری دارد با مدیرعامل هماهنگ میکند. این برای شما مفهومی ندارد؟ همه چیز مشخص است. این سؤال را از قول من برای شفر بنویسید که آقای شفر وقتی شما در الاهلی مربیگری میکردی و من هم در تیم آکادمی همان باشگاه بودم هر کاری دلت میخواست میتوانستی انجام بدهی؟ اصلاً مدیرعامل را میدیدی یا با کمیته‌های باشگاه سروکار داشتی؟ اصلاً بلد بودی اتاق مدیرعامل کجا بود؟ تازه شما آلمانی بودی و آنها عرب و در کشورتان اصلاً آنها را حساب نمیکردید! حالا چه شده که در استقلال همه کارهایت را با مدیرعامل هماهنگ میکنی؟

* شاید این به واسطه روابط خوب افتخاری با شفر است؟

این فقط به یک دلیل است. آن هم اینکه شفر را برای خودشان خیلی بزرگ کرده‌اند. این هم از جایگاه پایین مدیران ماست که با دیدن یک مربی خارجی فکر میکنند باید همه جوره به او امتیاز بدهند.

* این بازیکن خارجی کمکی به استقلال میکند؟

من که او را نمیشناسم ولی وقتی در ۴۲ بازی رسمی اخیرش فقط ۴ گل زده یعنی در هر ۱۰ بازی هم یک گل نمیزند. پس این مشکل برای استقلال همچنان پابرجاست. البته این را هم یادتان باشد که تا معامله‌ای انجام نشود سودی هم حاصل نخواهد شد!

اینکه شفر با مهاجمانی که دارد بیشتر کار کند. هر چند استقلال مهاجم درجه یک ندارد و مهاجمانش درجه دو هستند. یعنی برای بازی در تیم‌های پنجم و ششم جدول به پایین خوب هستند ولی باید بعد از تمرین نیم تا یک ساعت بیشتر آنها را در محل تمرین نگه دارد و اینقدر با آنها شوتزنی به دروازه خالی را کار کند تا ملکه ذهن‌شان شود نه اینکه در دقیقه ۹۲ توپی که کور به درون دروازه میزد را به بیرون نزنند.

* البته در مشهد استقلال یک پنالتی هم نزد؟

بله! البته نمیدانم واقعاً پنالتی بود یا نه ولی به هر حال اگر استقلال چند موقعیت را گل نکرد پدیده هم میتوانست چند گل به استقلال بزند که موقعیت‌هایشان را از دست دادند. در کل قبلاً هم گفتم چون شفر استقلال را در رده شانزدهم تحویل گرفته اگر تیم را دهم هم تحویل بدهد ۶ پله صعود داشته و میتواند کادر مدیریتی را راضی کند.

انتهای پیام/لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
12 views مشاهده
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب تصادفی محبوب
تبلیغات متنی
40833