جستجوی مطالب ورزشی

ستاره‌های فدراسیون فوتبال کجاست؟ - ورزشی یاب

جستجوی لحظه ای در رسانه های ورزشی را به ما بسپارید....
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶

ستاره‌های فدراسیون فوتبال کجاست؟

دسته بندی : دسته‌بندی نشده تاریخ : پنج شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶


 آی اسپورت- اصطلاح فدراسیون فوتبال ۵ ستاره از زبان محمدرضا ساکت یکی از موضوع‌های بحث‌برانگیزی بود که علی کریمی بارها با طعنه از آن صحبت کرد. علی کریمی به واقع حق داشت که از فدراسیون ۵ ستاره به زعم آقایان سوال کند. می‌پرسیم اصطلاح ۵ ستاره به چه داده می‌شود؟ هتل‌ها، رستوران‌ها و… در ازای هر ستاره‌ای که می‌گیرند باید خدمات خود را در حد استانداردهای بگذارند که لایق این ۵ ستاره بودن باشد. این معیارها شامل همه امکانات نرم‌افزار و سخت‌افزاری شامل خدمات و نوع ارائه خدمات و نیروی انسانی (سمیناری که کارلوس کی‌روش تازگی در این مورد برگزار کرد!) و مدیریتی که این خدمات را ارائه می‌دهند باید باشد و اگر این گونه نبود بی‌گمان این ستاره ها پس گرفته می‌شوند.

جناب ساکت! فرمودند امکانات اقتصادی ما در حد امکانات اقتصادی حاکم بر مملکت است. اما نگفت که امکانات پایین مالی ناشی از اشکالات در مدیریت و برنامه‌ریزی است که اگر این گونه نبود عربستان سعودی با بلژیک و ایتالیا و آلمان بازی تدارکاتی برگزار نمی‌کرد و ما با سوریه و ازبکستان و یونان و ترکیه و لیبی و احتمالا الجزایر …  می‌پرسیم اگر ما پنج ستاره هستیم پس عربستانی‌ها چند ستاره هستند؟

مسئله ۵ ستاره بودن تنها برای دیدارهای تدارکاتی مطرح نیست. سوالی که مطرح است که چگونه مدیریت فدراسیون فوتبال باعث شده است که شرایطی پیش بیاید که سرمربی تیم ملی فوتبال ایران این گونه با مخمصه‌ای رو‌به‌رو شود که بسیاری شرایط او را با موقعیت برانکو ایوانکوویچ در سال ۲۰۰۶ مقایسه می‌کنند؟

کارلوس کی‌روش یک سرمربی حرفه‌ای است زیرا پول حرفه‌ای می‌گیرد و باید رفتارهای حرفه‌ای داشته باشد. کار او این نیست که یک روز برانکو را با الفاظ  خاصی نام ببرد و روز بعد با اسدی و مراکز آمادگی جسمانی فدراسیون درگیر به شود و هر روز کادر مربیانش را با خشم اخراج و دوباره دعوت به کار کند (واژه مدیریت انسانی را بخاطر آوریم!) یا بخواهد با توهین کردن به کریمی پاسخ او را بدهد که می‌خواهد روشن کند چگونه یک دانش آموخته رشته بیزینس در تیم ملی ما  است. ۴۸ ساعت از این قضیه گذشته است. فدراسیون فوتبال چه اقدامی برای این رفتار کارلوس کی‌روش  کرده است؟ این حرف که امروز وقت انتقاد کردن نیست چون نزدیک جام جهانی هستیم نباید شامل حال سر مربی تیم ملی ایران هم می‌شد؟ فدراسیون ۵ ستاره که امروز از هر سوی با فشار رو‌به‌رو است با اهمال تنها ستاره‌های نداشته‌اش را از دست می‌دهد.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
3 views مشاهده
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب تصادفی محبوب
تبلیغات متنی
30912