جستجوی مطالب ورزشی

صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک شد/ شهنازی دبیرکل ماند - ورزشی یاب

جستجوی لحظه ای در رسانه های ورزشی را به ما بسپارید....
یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶


رضا صالحی امیری به عنوان رئیس جدید کمیته ملی المپیک انتخاب شد.

مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک امروز از ساعت ۱۴ آغاز شد تا اعضای جدید آن در بخش های مختلف مشخص شوند.

به گزارش نامه نیوز، در این مجمع مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و کیومرث هاشمی رییس کمیته ملی المپیک حضور دارند. مجمع عمومی و انتخاباتی کمیته ملی المپیک ۶۰ عضو دارد که اعضا در این مجمع حاضر شدند.

کیومرث هاشمی پیش از آغاز رای گیری اعلام کرد با استعلام از کمیته بین المللی المپیک و نهاد های داخلی قرار شد انتخابات با اساسنامه قدیم برگزار شود چون اساسنامه جدید تصویب نشده است و از اعضای مجمع خواست نظرخود را با برگزاری انتخابات با اساسنامه فعلی عنوان کنند که اعضای مجمع موافقت خود را اعلام کردند.

در ادامه شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک که برای دوره جدید نیز کاندیدا شده عملکرد چهارساله کمیته را به مجمع ارائه کرد.

انتخاب سه ناظر انتخاباتی از بین اعضای مجمع که ذی نفع نیستند بخش بعدی بود که محمدرضایی رییس فدراسیون اسکیت، ثوری رییس فدراسیون بوکس و  زهرا نعمتی پرچمدار ایران در المپیک ریو به عنوان ناظر انتخاب شدند.

در آغاز رای گیری بری انتخاب رییس، محمود خسروی وفا از کاندیداتوری ریاست انصراف داد تا در نهایت رضا صالحی امیری بدون رقیب به عنوان رئیس جدید کمیته ملی المپیک انتخاب شود. با توجه به قانون به دلیل اینکه فقط یک نامزد برای این کرسی باقی مانده بود، اعضای مجمع با قیام کردن موافقت خود را با ریاست صالحی امیری اعلام کردند.

صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک شد/ شهنازی دبیرکل ماند

در ادامه محمد درخشان رئیس فدراسیون جودو از حضور در انتخابات دبیرکلی انصراف داد تا رقابت برای این پست بین شاهرخ شهنازی، مهدی علی نژاد، علی مرادی و صادق فرجی باشد.  در پایان رای گیری برای انتخاب دبیرکل علی نژاد و شهنازی هر کدام ۲۶ رای کسب کردند تا انتخابات به دور دوم کشیده شود. فرجی ۴ و علی مرادی هم ۲ رای کسب کردند. در دور دوم شهنازی با کسب ۳۸ رای از ۵۸ رای ماخوذه به عنوان دبیرکل کمیته ملی المپیک انتخاب شد تا دوباره در این سمت به کار ادامه دهد. علی نژاد ۲۰ رای کسب کرد.

سپس قرار شد برای نایب رئیسی رای گیری شود که پیش از آن مجید شایسته رئیس فدراسیون تنیس از کاندیداتوری انصراف داد. پیش از این محمود مشحون رئیس سابق پبسکتبال که در مجمع حاضر نشد، نیز انصراف داده بود. 

در پایان رای گیری طاهره طاهریان خبره ورزشی با ۲۶ رای، رباب شهریان نایب رییس فعلی کمیته ملی المپیک با ۱۷ رای، فضل‌الله باقرزاده رییس فدراسیون شمشیربازی با ۱۷ رای، هادی ساعی نماینده کمیسیون ورزشکاران با ۱۸ رای، محمود خسروی وفا رییس کمیته ملی پارالمپیک با ۱۳ رای، علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری با ۸ رای، غلامرضا نوروزی رییس فدراسیون پزشکی ورزشی با ۶ رای، هاشم اسکندری رییس فدراسیون بولینگ و بیلیارد با ۴ رای و حسین بابوئی رییس فدراسیون ورزش‌های دانش آموزی با ۴ رای به کار خود پایان دادند تا به این ترتیب طاهره طاهریان، رباب شهریان، هادی ساعی و فضل‌الله باقرزاده به دور دوم بروند. در دور دوم طاهریان با ۳۵ رای به عنوان نایب رییس اول و باقرزاده با کسب ۲۵ رای نایب رییس دوم انتخاب شدند. شهریان ۲۰ رای و ساعی ۱۹ رای کسب کردند.

در ادامه مهدی علی نژاد پس از اینکه موفق به کسب حداکثر آرا برای دبیرکلی نشد، از کاندیداتوری خزانه داری کمیته ملی المپیک هم انصراف داد. میترا نوری و کیکاووس سعیدی برای پست خزانه داری رقابت کردند که سعیدی  با کسب ۳۱ رای انتخاب شد. نوری ۲۵ رای آورد. سعیدی رییس فدراسیون گلف است و باید از سمت خود در فدراسیون استعفا دهد. هاشمی نیز با تبریک به وی از او خواست از حضور در فدراسیون استعفا دهد تا دوشغله نباشد.

در ادامه انتخابات هیات اجرایی برگزار شد که علیرضا رحیمی رییس فدراسیون هندبال با ۳۷ رای، مجید کیهانی، رییس فدراسیون دوومیدانی با ۳۴ رای و محمد علیپور رییس فدراسیون انجمن‌های ورزشی با ۳۲ رای به عضویت هیات اجرایی درآمدند. 

علی دادگر رییس فدراسیون تیراندازی با ۲۹ رای، عبدی افتخاری رییس فدراسیون اسکی با ۲۸ رای، مجید شایسته رییس فدراسیون تنیس با ۲۵ رای، مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال با ۲۲ رای، محسن رضوانی رییس فدراسیون شنا با ۱۹ رای و مسعود خلیلی رییس فدراسیون سوارکاری با ۱۹ رای به دور دوم راه یافتند تا سه نفر دیگر انتخاب شوند. محمد درخشان رئیس فدراسیون جودو با ۱۶ رای، خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری با ۱۶ رای، محمد علی صبور رئیس فدراسیون سه گانه با ۱۴ رای، احمد ضیایی رئیس فدراسیون والیبال با ۱۳ رای و زهرا اینچه درگاهی رئیس فدراسیون ژیمناستیک با ۱۰ رای نفراتی بودند که به دور دوم راه نیافتند.

در دور دوم نیز عبدی افتخاری با ۲۷ رای، علی دادگر با ۲۶ رای و مجید شایسته با ۲۴ رای به هیات اجرایی راه یافتند. رضوانی با ۲۳ رای، تاج با ۲۲ رای و خلیلی با ۱۸ رای به هیات اجرایی راه پیدا نکردند.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
31 views مشاهده
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب تصادفی محبوب
تبلیغات متنی
32196