جستجوی مطالب ورزشی

مراکش مجازی در جام ملت های آفریقا/ اینها حریف ایران نیستند! - ورزشی یاب

جستجوی لحظه ای در رسانه های ورزشی را به ما بسپارید....
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶


مراکش در جام جهانی با ترکیبی متفاوت از جام ملت های آفریقا در میادین حاضر می شود.

به گزارش ایلنا، رقابت های جام ملت های آفریقا در سال ۲۰۱۸ درحالی از ۲۳ دی در مراکش آغاز شد که این رقابت ها تا ۱۵ بهمن ادامه خواهد داشت و حریف ایران در بزرگترین آوردگاه جهانی فوتبال با هدایت اِروی رنار سرمربی فرانسوی خود درصدد است تا بتواند با قهرمانی، خط و نشانی برای حریفان ( ایران – اسپانیا – پرتغال ) بکشد.


در سال ۲۰۱۸، تیم ملی مراکش بدون بازیکنان لژیونرش همچون ( منیر محمدی – مهدی بن عطیه  – نبیل دیدار- اشرف حکیمی  – مبارک بوصوفه  – کریم الاحمدی  – نورالدین امرابط – خلید بوطیب  – رشید علیوی  – حمزه مندیل  – سفیان بوفال  – امین حارث  – حکیم زیاش  – فیصل فجر) در مسابقات جام ملتها حضور یافته و تاکنون با کسب ۷ امتیاز از ۳ بازی توانسته به مرحله حذفی جام ملتها صعود کند.


شاگردان رنار در گروه نخست با تیم های سودان، گینه و موریتانی همگروه بودند و موفق شدند در نخستین مسابقه با نتیجه ۴ بر صفر موریتانی را شکست دهند و در دومین گام هم با پیروزی ۳ بر یک توانستند صدرنشین گروه اول شوند.


این تیم در آخرین گامش مقابل سودان صفر بر صفر به تساوی رسید و نکته قابل توجه آن بود که پخش مستقیم این بازی از شبکه ورزش سبب شد تا فوتبال دوستان دیدار آخر مراکش را تماشا کنند و پس از آن اظهار کنند که تیم ملی ایران می تواند به راحتی مراکش را شکست دهد اما بد نیست بدانید که ستاره این دوره از مسابقات، ایوب الکبی است که برای نخستین بار به تیم مراکش دعوت شد و در ۳ بازی ابتدایی ۵گل به ثمر رساند و اکنون آقای گل است. او پیش از این رقابت ها به هیچ وجه به تیم ملی دعوت نمی شد و با قوانین جدید جام ملتهای آفریقا ستاره تیمش لقب گرفت.


البته در آخرین بازی که تیم ملی مراکش مقابل ساحل عاج انجام داد و به پیروزی ۲ بر صفر رسید راهی جام جهانی شد، ۲ گل این تیم را لژیونرها را به ثمر رساندند و از ترکیب آن تیم هیچ کدام مقابل سودان در جام ملتهای آفریقا حضور نداشتند و فقط اشرف بنخارکی از دقیقه ۷۴ بازی با ساحل عاج به زمین بازی آمد که مقابل سودان هم به صورت ثابت بازی کرد.


در دیدار قرمزهای آفریقایی با ساحل عاج، ۱۱ بازیکن ثابت مراکش از لژیونرها بودند و از بازیکنان تعویضی هم ۲ بازیکن لژیونر بودند و تنها اشرف بنخارکی تعویض نخست مراکشی ها ابتدا از سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ در تیم کازابالانکا بازی می کرد و سپس به الهلال عربستان پیوست تا این بازیکن هم لژیونر شود و به احتمال زیاد، تیمی که مقابل کشورمان در جام جهانی بازی می کند، ۱۰۰ درصد با این تیم تفاوت دارد و همه لژیونر اروپایی هستند.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
42 views مشاهده
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب تصادفی محبوب
تبلیغات متنی
40832