جستجوی مطالب ورزشی

مرثیه برای راه‌آهن - ورزشی یاب

جستجوی لحظه ای در رسانه های ورزشی را به ما بسپارید....
چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مرثیه برای راه‌آهن

دسته بندی : دسته‌بندی نشده تاریخ : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶تاریخ: دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ » ساعت: ۱۲:۱۹

کد مطلب: ۱۵۳۶۱۳


مرثیه برای راه‌آهن

comment۰
sharing

درباره انتقال تیم‌های تهرانی به شهرستان‌ها و اعتبار دادن به استان‌هایی که فوتبال ندارند و قربانی کردن پایتختی‌ها مطالب زیادی نوشته شده و در برنامه‌های ورزشی درباره آن حرف زده شده است اما از آنجا که حرف‌های کارشناسان و مردم برای مسئولان تصمیم‌گیرنده دولتی چندان اهمیت ندارد، تیم‌های انتقالی یک به یک قربانی شدند. پاس را به دسته سوم فوتبال کشور فرستادند.


 قدرت بزرگی که تا قهرمانی و کسب این مقام پیش رفت و یکی از قدرت‌های بزرگ فوتبال کشور و قاره بود. پاس با قدمت ۶۵ ساله با تمام سابقه سازندگی و تأثیرگذاری در فوتبال ایران نابود شد. یازده سال کافی بود تا پاس مرگ خود را اعلام کند و بر نام بزرگان این باشگاه خط فراموشی بکشد. حسین حبیبی، حشمت مهاجرانی، محمد رنجبر، فرامرز ظلی، همایون شاهرخی، محمود یاوری، پرویز میرزاحسن، مهدی مناجاتی، حمید استیلی، وحید هاشمیان، بهزاد غلامپور، جواد نکونام،‌ خداداد عزیزی و…


حالا نوبت راه‌آهن است، باشگاهی به معنای واقعی سازنده با سابقه سازندگی. چه نقش‌ها که راه‌آهن در سالم‌سازی منطقه جنوب تهران داشت و چه بازیکنانی ساخت که هر کدام از ستون‌های بزرگ فوتبال ملی و باشگاهی شدند. بروید به تاریخ مراجعه کنید و ببینید قالب‌های تیم‌های جوانان و بزرگسالان را کدام بازیکنان تشکیل داده‌اند. کجایند آقامددها و امیر ابوطالب‌ها و لارودی‌ها. هشتاد سال سابقه راه‌آهن در حال خاک شدن است. مثل پاس، صبا و پیکان نجات یافته. از جنوبی‌ترین باشگاه پایتخت تحصیلکرده‌ترین ورزشکاران ایران سر برون آوردند. راه‌آهن گنج پنهان فوتبال ایران که امثال عزت‌ا… وطنخواه، رضا وطنخواه،‌ علی جباری، اکبر کارگرجم، فریدون و مسعود معینی، کرم نیرلو، نصرا… عبداللهی، علی کربلایی، حسین همیشه‌جوان، منصور کاویانپور، مسعود آذری، محسن یوسفی، محسن مصباح‌ذاکری، حسین راغفر، کریم غیاثی، حافظ طاهونی، نادر فریادشیران، علی گیوه‌ای، مرتضی یکه و خیل عظیمی از نوجوانان و جوانان تیم‌های مختلف ملی. این راه‌آهن در آستانه سقوط به دسته سوم است. یک درام غم‌انگیز که جز افسوس و ندانم‌کاری مسئولان چیز دیگری بر جای نگذاشته است. برای راه‌آهن باید مرثیه خواند. کاش مردان بزرگی چون عباس غایب‌دوست و بهلول پوربابا به نجات این تیم برمی‌خاستند و یاران قدیمی را دور هم جمع می‌کردند، حیف از راه‌آهن.


 


کد تولید: ۱۹۱۹


به اشتراک بگذارید:

-
-لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
3 views مشاهده
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب تصادفی محبوب
تبلیغات متنی
42696