جستجوی مطالب ورزشی

معادله چند مجهولی پرسپولیس - طارمی به کجا می‌رسد؟ - ورزشی یاب

جستجوی لحظه ای در رسانه های ورزشی را به ما بسپارید....
یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶


سرویس ورزشی فردا: کمتر از یک ماه دیگر تا پایان محرومیت مهدی طارمی مهاجم ملی‌پوش پرسپولیس باقی مانده است؛ بازیکنی که به دلیل حکم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با محرومیت ۴ ماهه مواجه شد و حالا با فرارسیدن روزهای پایانی دوران محرومیت، حاشیه های جدیدی برای وی و باشگاه پرسپولیس به وجود آمده است.

آقای گل فصل اخیر فوتبال ایران که به دلیل تخلف در بستن قرارداد با باشگاه ریزه اسپور ترکیه با محرومیت مواجه شده بود، تا پایان فصل جاری با پرسپولیس قرارداد دارد و با پایان لیگ هفدهم، این بازیکن دیگر تعهدی نسبت به پرسپولیس نداشته و به عنوان بازیکن آزاد محسوب می‌شود. اما این روزها موضوع جدیدی در ماجرای باشگاه پرسپولیس با مهدی طارمی به وجود آمده که از یک سو هواداران این تیم را ناراحت و از سوی دیگر باشگاه پرسپولیس را دچار سردرگمی کرده است.

هواداران باشگاه پرسپولیس این روزها با دو مسئله جدید مواجه هستند. از یک سو مهدی طارمی با گل های متعددی که به ثمر رسانده یکی از پایه های قهرمانی فصل گذشته سرخپوشان بوده و از سوی دیگر محرومیت باشگاه پرسپولیس از حضور در دو پنجره نقل و انتقالاتی به خاطر نقض قوانین بین المللی در انتقال طارمی به پرسپولیس، آنها را تا حد بسیاری عصبانی کرده است.

شرط تو شرط بین طارمی و پرسپولیس

پس از اتفاقات پیش آمده باشگاه پرسپولیس پیشنهاد تمدید قرارداد ۲ ساله به مهدی طارمی ارائه کرد اما این بازیکن این پیشنهاد را رد کرد تا مسئله طارمی و پرسپولیس به یک کش مکش ۲ طرفه میان باشگاه و این بازیکن تبدیل شود. حالا از یک سو باشگاه پرسپولیس قصد دارد مهدی طارمی را تا پایان مدت قرارداد به باشگاه های دیگر بفروشند تا از طریق آن برای باشگاه درآمدزایی کند و از سوی دیگر نیز مهدی طارمی با اتفاقات پیش آمده مخالف است و تصمیم گرفته تا پایان زمان قرارداد در پرسپولیس بماند و وقتی به یک بازیکن آزاد تبدیل شد، به راحتی بتواند پس از بازی های جام جهانی روسیه به یک تیم اروپایی ترانسفر شود.

مهدی طارمی اما برای پرسپولیس پیشنهادی متقابل ارائه کرده؛ قرارداد یک ساله با حق فسخ یک طرفه؛ اینگونه که در صورت دریافت پیشنهاد خوب خارجی، بتواند قراردادش را یکطرفه فسخ کند و برود. پیشنهادی که به احتمال فراوان با مخالفت باشگاه پرسپولیس همراه خواهد شد و مدیران پرسپولیس نیز در تلاش هستند تا آقای گل ۲ فصل گذشته خود را برای حضور در الغرافه راضی کنند. این در شرایطی است که باشگاه الغرافه نیز با قرارداد ۶ ماهه با طارمی مخالف است و آنها هم می‌خواهند با این بازیکن یکساله ببندند و با انتقال او به اروپا بعد از جام جهانی، هزینه‌های جذبش را تلافی کنند.

مسئولان باشگاه پرسپولیس صریحا به مدیربرنامه‌های طارمی اعلام کرده‌اند تا قرارداد ۲ ساله‌اش را تمدید کند یا به تیم‌هایی که خواهانش هستند برود. از طرفی باشگاه الغرافه قطر حاضر است برای انتقال قرضی مهاجم تیم ملی، ۵۲۰ هزار دلار خرج کند و پیشنهاد مالی خود را به صورت کتبی به باشگاه اعلام کرده است. پولی که تمام و کمال به جیب پرسپولیس می‌رود و طارمی تنها باقی‌مانده قرارداد این فصل خود را از باشگاه پرسپولیس دریافت می‌کند.

نظر برانکو چیست؟

برانکو ایوانکوویچ هم بدش نمی‌آید با توجه به عملکرد قابل قبول علی علیپور در خط حمله پرسپولیس بی‌خیال طارمی شود تا باشگاه بتواند بابت این ترانسفر درآمدزایی داشته باشد. وی نظر خود را در جلسه با حمیدرضا گرشاسبی، سرپرست باشگاه پرسپولیس نیز عنوان کرده است. او دیروز هم برای آنکه با طارمی صحبت‌های نهایی را انجام دهد جلسه‌ای ۱۵ دقیقه‌ای با وی در حضور افشین پیروانی برگزار کرد؛ گفت‌وگویی که مشخص نیست چه دیالوگ‌هایی را به همراه داشته است.

از طرف دیگر رسانه‌ای کردن مخالفت مهدی طارمی با پیشنهاد دو‌ساله پرسپولیس، در واقع اعلام موافقت برانکو با جدایی این بازیکن بود. برانکو در جایی که هواداران پرسپولیس منتظر شنیدن خبر تمدید قرارداد خودش بودند، از جدایی آقای گل دو فصل اخیر پرسپولیس گفت. حرفش این بود که مهدی طارمی بازی در یک تیم خارجی را به امضای قرارداد بدون قید و شرط با پرسپولیس ترجیح داده و او و باشگاه هم مانعش نخواهند شد.

مهاجم ملی‌پوش پرسپولیس حالا برایش فرقی نمی‌کند در چند ماه آینده برای پرسپولیس بازی کند یا به قطر رفته و چند ماه باقی‌مانده تا رقابت‌های جام جهانی روسیه را در الغرافه توپ بزند. آنچه مشخص است هدف طارمی بازیکن آزاد ماندن است تا بتواند بعد از جام جهانی در یک تیم اروپایی توپ بزند و از طرف دیگر باشگاه پرسپولیس به دنبال کسب درآمد از انتقال طارمی است. موضوعی که باید منتظر ماند و دید طی روزهای آینده چه تصمیمی درباره آن گرفته می شود.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
16 views مشاهده
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب تصادفی محبوب
تبلیغات متنی
32194