جستجوی مطالب ورزشی

کیانی: مگر وظيفه من است جاسوس تيم را شناسايی كنم؟ - ورزشی یاب

جستجوی لحظه ای در رسانه های ورزشی را به ما بسپارید....
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶


به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، مهدي كياني كاپيتان تيم فوتبال تراكتورسازي، هم از شكست‌هاي اخير تيمش در آسيا شاكي بود و هم از اتفاقي كه پس از بازي در رختكن اين تيم رقم خورد.

 

اين مصاحبه را بخوانيد تا دليل عصبانيت كياني را متوجه شويد.

 

*چه بلايي سر تراكتور آمد كه هر دو بازي آسيايي را باخت؟

 

بالاخره كم‌تجربگي ما، كار دست‌مان داد. توپ‌هاي‌مان وارد گل نشد و با كمترين موقعيت‌هاي حريف، گل خورديم. اين موضوع خيلي ناراحت‌كننده است كه نمي‌توانيم گل بزنيم ولي مثل آب خوردن گل مي‌خوريم. واقعاً نمي‌دانم بايد چه كار كنيم.

 

*كلاً از مدل بازي تراكتور رضايت داري؟

 

وقتي مي‌بازيم و اين همه گل مي‌خوريم، نمي‌شود رضايت داشت. بيشترين موقعيت‌ها را در آسيا داشتيم اما هنوز حتي گل هم نزده‌ايم و هيچ امتيازي نداريم. واقعاً اين شرايط ناراحت‌كننده است. از كم‌تجربگي بچه‌ها بدجوري ضربه مي‌خوريم. در آسيا، بازي در زمين حريف وقتي اين‌طور بازي كني و ۶، ۷ موقعيت بسازي اما گل نزني، معلوم است كه گل مي‌خوري.

 

*دروازه‌بان الغرافه هم خيلي خوب كار مي‌كرد‌؛ انگار لئو ياشين شده بود!

 

خودمان او را لئو ياشين كرديم. هر شوتي زديم، توپ را كوبيديم به دست اين دروازه‌بان. نه زاويه‌اي به توپ‌ها داديم، نه به سمت بالا يا پايين دروازه زديم. همان جايي شوت مي‌زديم كه دروازه‌بان ايستاده بود. البته گلر حريف هم انگيزه پيدا كرده بود و ديگر هرچه زديم، گرفت. آنها حرفه‌اي هستند و فوتبال را با تجربه و سربالا بازي مي‌كنند. دقت مي‌كرديم، بازي را ۴ بر ۳ مي‌برديم.

 

*تراكتور يكي از بهترين تيم‌هاي شوتزن در هفته دوم بود و خودت با ۱۶۷ پاس، بهترين بازيكن ايراني از اين لحاظ در هفته دوم بودي اما چرا اينها هيچ تأثيري در نتيجه‌‌گيري تيمت نداشت؟

 

واقعاً دليلش براي خودم هم پوشيده است. ما تمام زورمان را مي‌زنيم كه در خدمت تيم باشيم. براي من اين آمارها نان و آب نمي‌شود. وقتي زحمت بكشيم اما نتيجه نگيريم، ناراحت مي‌شويم. آسيا جاي اشتباه‌هاي بچگانه نيست. وقتي مثل بچه‌ها، اشتباه مي‌كنيم، بايد هم امروز زانوي غم بغل بگيريم. البته هنوز ۴ بازي ديگر باقي‌مانده كه ان‌شا‌ءا… بهتر از اين مي‌شويم و كاري مي‌كنيم كه شانس صعود داشته باشيم اما به شرط آنكه با قدرت بيشتري هم بازي كنيم.

 

*بدترين بازيكن‌تان، شيمه گرکوف بود چون يك گل به خودي زد، يك پاس گل هم به مهدي طارمي داد. چرا اصلاً در تركيب اصلي قرار گرفت؟

 

بازيكن خوبي است اما تجربه زيادي نداشت. شرايط بازي براي ما خوب نبود. در ضمن تشخيص سرمربي است. بالاخره همه بازيكنان دنيا اشتباه مي‌كنند و ما امروز بايد از يكديگر حمايت كنيم. امروز اگر من حرفي بزنم كه شيمه يا بازيكن ديگري خراب شود، چه كسي سود مي‌برد؟ قطعاً تراكتور از اين حرف‌ها متضرر مي‌شود.

 

*چرا در رختكن با ارتورول سائلام دعوا كردي؟

 

نمي‌دانم كدام بي‌شرفي(!) اين خبرها را از رختكن ما خارج مي‌كند. متأسفانه ما در داخل رختكن‌مان جاسوس داريم. اين مسائل به تربيت خانوادگي برمي‌گردد و من نمي‌توانم آن را اصلاح كنم. سائلام يك مربي حرفه‌اي است و آن‌قدر تجربه دارد كه بداند در رختكن چطور رفتار كند. من هم با اين همه مربي كار كرده‌ام، قسم‌‌تان مي‌دهم از تك‌تك‌شان بپرسيد چه زماني شده كه جواب‌شان را بدهم؟ من هوادار و بازيكن تراكتور هستم و نمي‌توانم تيمم را خراب كنم. چرا فكر مي‌كنيد سائلام اجازه مي‌دهد يك بازيكن در كارش دخالت كند يا سرش داد بزند؟ اصلاً چرا من كه كاپيتان تيم هستم اين كار را انجام بدهم؟

 

*پس موضوع چه بود؟

 

بعد از بازي، سائلام با بازيكنان صحبت كرد و سپس گفت كاپيتان هم اگر حرفي دارد، بزند. من هم گفتم همه‌مان بد بازي كرديم و گل‌هاي بدي خورديم. بله، من خيلي ناراحت بودم و كاري به سائلام نداشتم. من حرف‌هايي زدم تا بازيكنان به خودشان بيايند، چرا بايد به سرمربي تيم‌مان حمله كنم؟ مگر او مقصر بود كه ما اين همه موقعيت ساختيم اما گل نزديم؟ مگر او مقصر بود كه مثل آب خوردن گل خورديم؟ يك‌سري بي‌معرفت در تيم ما هستند كه متأسفانه از جو خوب و دوستانه در رختكن سوءاستفاده مي‌كنند و خبرها را طور ديگري از رختكن بيرون مي‌برند.

 

*چرا تا به حال اين بازيكنان را شناسايي نكرده‌ايد تا مشخص شود جاسوس تراكتور چه كساني هستند؟

 

اولاً اين كار وظيفه من نيست؛ در ثاني، به بازيكني كه در يك تيم باشخصيت مثل تراكتور بازي مي‌كند، چه بايد گفت؟ بازيكني كه خانواده داشته باشد، مي‌داند اسرار خانواده‌‌اش را نبايد بيرون ببرد. اصلاً شما فكر كن جاسوس را پيدا كرديم، چه كاري با او كنيم؟ خدا شاهد است كه من به سائلام حرفي نزدم و وظيفه داشتم به عنوان كاپيتان، با تحكم با بازيكنان صحبت كنم تا آنها به خودشان بيايند. خيلي بد است كه دو بازي انجام داديم، هر دو را باختيم و هيچ گلي نزديم. دفعه قبلي هم همين جاسوس‌ها، باعث محروميت من شدند. خدا شاهد است هيچ وقت در كار سرمربي تيم‌مان دخالت نمي‌كنم و هميشه و در سخت‌ترين روزها هم از همه مربيان دفاع كردم. حالا سائلام كه جاي خود دارد چون بي‌نهايت حرفه‌اي است.

 

*از اين به بعد چه مي‌شود؟

 

ان‌شا‌ءا… ما در ليگ، دو برد به دست مي‌آوريم و با روحيه خوب به آسيا برمي‌گرديم تا دو بازي ديگر تا قبل از عيد را ببريم و شرايط‌مان را تغيير بدهيم. مطمئن باشيد روزگار هميشه اين‌طور نمي‌ماند. در مورد جاسوسان تيم هم بايد بگويم خيلي آدم‌هاي بي‌معرفتي هستند، اميدوارم خداوند جواب رفتارشان را بدهد.

 

خبر ورزشی

۴۵۰لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
8 views مشاهده
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب تصادفی محبوب
تبلیغات متنی
40828